ریل و بست چنگالی
قیمت ریل و بست چنگالی (1402)
قیمت به ریالچنگالی سایز
19/5008_12
22/50012_16
30/50016_20
32/50018_25
34/50024_28
36/50028_32
40/50032_36
54/50036_40
59/50040_44
ریل بست چنگالی
ریل بست چنگالی

ریل بست چنگالی نوعی ریل محسوب میشود که در جهت نگه داشتن لوله فولادی برق به وسیله بست های چنگالی کاربرد دارد. ریل و بست چنگالی عموما از ورق های فولادی ساخته میشوند و فرآیند تولید آن ها به دو صورت گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم صورت میگیرد.

به نوعی میتوان گفت وظیفه اصلی بست های چنگالی مهار لوله ها و کابل های برق است و علت استفاده از ریل بست چنگالی سهولت در انجام این کار می باشد. از مهم ترین ویژگی های این بست ها این است که دسترسی آسان به کابل ها را فراهم میسازند و آن ها را در محل مورد نظرشان محکم میکنند.

مزایای استفاده از بست چنگالی

بست چنگالی یکی از متعلقات بسیار کاربردی در سیستم کابل کشی است که در پروژه های عمرانی و ساختمانی بسیاری به کار می آید. این بست ها از یک زبانه قابل تنظیم تشکیل شده اند که به صورت مولتی سایز هستند و توانایی ساپورت چندین سایز لوله برق را دارند.

بدنه بست های چنگالی  U شکل می باشد و کاملا روی کابل قرار میگیرند و با بهره گرفتن از یک اهرم فرآیند پوشش دهی و ساپورت کابل ها را انجام میدهند.

ریل بست های چنگالی از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند و نصب آن ها نیز بسیار ساده و قابل انجام می باشد و به سوراخکاری یا جوشکاری احتیاجی ندارند.

انواع بست چنگالی

 • بست عایق دار

بست عایق دار دارای نوعی عایق است که کمک بسیاری به ایمن شدن سیم و کابل ها میکند. بست های عایق دار وزن سبکی دارند و استفاده از آن ها بسیار راحت است.بست های چنگالی نوع عایق دار را میتوان به سادگی تنظیم کرد و از آن ها برای انواع سیم و کابل ها با ابعاد گوناگون بهره گرفت.

 • بست بدون عایق

بست بدون عایق به وسیله فلز گالوانیزه ساخته میشود و از خاصیت ضد زنگ برخوردار می باشد. این نوع بست ها نیز در سایزهای گوناگونی تولید میشوند و در برابر عواملی مانند رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان میدهند. بست های بدون عایق نیز به سادگی قابل نصب هستند و از قابلیت تحمل بار بالایی برخوردار می باشند.

بست معمولی و بست عایق دار چه تفاوتی با هم دارند؟

بست های معمولی غالبا در جهت کارهای عادی مورد استفاده قرار میگیرند. همانطور که میدانید بست ها در جنس های مختلفی تولید و به بازار عرضه میشوند که از میان آن ها میتوان گالوانیزه، پلاستیک و استنلس استیل را نام برد.

بست های تولید شده از فلز نسبت به بست های دیگر مقاومت بیشتری دارند و حتی میتوان از آن ها به عنوان نگهدارنده لوله هایی که دارای وزن سنگین هستند نیز استفاده کرد.

مزیت بست های عایق دار نسبت به بست های معمولی این است که در برابر رطوبت مقاومت بینظیری از خود نشان میدهند و در مکان های روباز نیز میتوان به سادگی آن ها را مورد استفاده قرار داد.

 این نوع بست ها عموما از یک حلقه فلزی برخوردار هستند که از گالوانیزه یا استنلس استیل ساخته شده است. سطح این قطعه توسط یک روکش پلاستیکی پوشش داده شده که از آن در برابر عوامل آسیب زننده محیطی محافظت میکند.

نحوه به کار گیری بست چنگالی در سی ریل

به گونه ای میتوان گفت که بست های چنگالی مکمل سی ریل ها هستند به شرط اینکه بتوانید به طرز صحیحی از آن ها در سی ریل ها استفاده کنید. در قسمت لبه ریل ها یک انحنا وجود دارد که موجب میشود بست ها به آسانی درون این قطعات قرار بگیرند و باعث افزایش پایداری کابل ها و لوله ها شوند.

بست ها در قسمت انتهایی خود دارای دندانه های ظریفی هستند که مکان اتصال آن ها در لبه سی چنل می باشد. هنگامی که پیچ بست ها محکم میشوند نیرویی در محل اتصال بست به سی چنل وارد شده که باعث بی حرکت ماندن آن میگردد.

همانطور که در طول متن به آن اشاره شد بست ها در سایزهای مختلفی تولید میشوند که در هنگام خرید بست چنگالی و سی ریل باید سایزها را در تناسب با یکدیگر انتخاب کنید.

استفاده از ریل های بست چنگالی در صنایع چه مزایایی دارد؟

 • امکان دسترسی آسان به بخش های زیرین
 • امکان نصب در کوتاهترین زمان
 • ایمنی بالا
 • اقتصادی بودن
 • قابل استفاده در محیط های مختلف با شرایط دمایی متفاوت
 • کاهش ریسک خطرات در زمان انجام پروژه

نصب ریل بست چنگالی

نصب ریل های بست چنگالی باید با روش های اصولی و به طرز صحیحی انجام شود از آن گذشته در انتخاب آن ها نیز باید دقت زیادی به خرج دهید به دلیل اینکه وظایف حساسی دارند.

برای نصب این ریل ها روش های مختلفی وجود دارد. برخی از ریل های بست چنگالی از سطح صافی برخوردار بوده و فاقد سوراخ می باشند. بعضی از آن ها نیز دارای سوراخ های نصب هستند.در شرایطی که قرار است خودتان فرآیند سوراخ کاری را بر عهده بگیرید باید این کار را به شکل صحیح و در ابعاد استاندارد انجام دهید.

چگونه ریل بست چنگالی لوله ها و کابل های برق را ساپورت میکند؟

ریل بست چنگالی برای اینکه بتواند یک شبکه پشتیبانی قدرتمند ایجاد کند  به یک سری قطعات مکمل نیاز دارد که مهم ترین آن ها بست چنگالی است.این بست ها به شکلی طراحی میشوند که به سادگی اتصال  لوله ها و کابل ها را به ریل  سی چنل فراهم میکنند. ساختار این بست ها به گونه ای است که به سادگی درون ریل سی چنل قرار میگیرند و به خاطر انحنایی که در پایه آن ها وجود دارد به صورت کامل روی ریل ها ثابت میگردند.ریل های سی چنل از یک سطح مقطع C شکل تشکیل شده اند که انحنایی در لبه آن ها وجود دارد. این انحنا موجب میشود که بست چنگالی به مطمئن ترین شکل روی آن ها نصب شود.

لازم است بدانید که این قطعات از شاخه های بلندی تشکیل شده اند که باعث میشوند تا بتوان چندین بست را روی محور ریل ها جای گذاری کرد. مشخص است که با افزایش طول ریل ها این قطعات میتوانند تعداد زیادی لوله و کابل را در یک مسیر واحد ساپورت کنند.

برای اینکه سی چنل ها قادر به محافظت از لوله های برق باشند باید اتصال محکمی بین آن ها و سطوح دیوار و سقف برقرار شود. به دلیل اینکه با افزایش تعداد کابل ها و لوله های برق سی چنل متحمل فشار بیشتری میشود.

قیمت ریل و بست چنگالی

عوامل بسیاری در قیمت ریل و بست چنگالی همانند قیمت سینی کابل موثر هستند که مهم ترین آن ها ابعاد و جنس این محصولات می باشند. هر چقدر از متریال با کیفیت تری در ساخت ریل و بست چنگالی استفاده شده باشد قیمت های آن ها نیز بیشتر خواهد بود.

در مورد ابعاد نیز به همین شکل است غالبا ابعاد بزرگ تر این تجهیزات نسبت به ابعاد کوچکتر قیمت های بالاتری دارند به دلیل اینکه از متریال بیشتری در ساخت آن ها استفاده شده است.

نوسانات نرخ ارز نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت های این تجهیزات دارد و همین موضوع باعث میشود که نتوان قیمت ثابتی را برای آن ها در نظر گرفت.

تولید کننده ریل و بست چنگالی

همانطور که دانستیم ریل و بست چنگالی از تجهیزات بسیار کاربردی به شمار میروند که در موارد مختلفی قابل استفاده هستند. نحوه استفاده از ریل و بست چنگالی به این صورت است که در ابتدا ریل روی سطح مورد نظر قرار میگیرد و سپس بست ها روی آن وصل میشوند.

استفاده از این سیستم باعث به وجود آمدن یک اتصال یکپارچه میشود و اگر آن ها را با ابعاد مناسب انتخاب کنید موفقیت پروژه خود را تضمین کرده اید.

مجموعه سینی کابل تهران سال هاست که به عنوان تولید کننده ریل و بست چنگالی ، سینی کابل ، لدر کابل و … به طور گسترده فعالیت میکند و تمامی تولیدات این مجموعه از بالاترین سطح کیفیت برخوردار هستند و بهترین کارایی را ارائه میدهند.

خرید ریل و بست چنگالی از تولید کننده باعث میشود که خریدی بدون واسطه را تجربه کنید و در هزینه های شما تا حد زیادی صرفه جویی شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کافیست با کارشناسان مجرب ما از طریق شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

خرید ریل و بست چنگالی

مجموعه سینی کابل تهران با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب در زمینه تولید و توزیع ریل و بست چنگالی فعالیت میکند و دارای سال ها تجربه و سابقه درخشان در این زمینه می باشد.

این مجموعه با ارائه قیمت های مناسب و محصولات با کیفیت آماده همکاری با صنایع مختلف در سطح گسترده می باشد و به سادگی و در کمترین زمان قادر به تامین نیاز شما در این زمینه خواهد بود.برای خرید ریل و بست چنگالی با قیمت و کیفیت عالی همین حالا با ما تماس بگیرید

مشخصات فنی ریل بست چنگالی

 • سایز: ریل بست چنگالی در سایزهای مختلفی تولید می‌شود که با توجه به قطر لوله یا کابل برق مورد نظر انتخاب می‌شود.
 • جنس: ریل بست چنگالی معمولاً از ورق فلزی ساخته می‌شود. جنس ورق فلزی نیز می‌تواند متفاوت باشد. رایج‌ترین جنس‌های ریل بست چنگالی عبارتند از:
  • فولاد گالوانیزه
  • استنلس استیل
  • آلومینیوم
 • آبکاری: ریل بست چنگالی معمولاً آبکاری می‌شود تا در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاوم شود. رایج‌ترین آبکاری‌های ریل بست چنگالی عبارتند از:
  • آبکاری گالوانیزه
  • آبکاری کروم
  • آبکاری نیکل
جمع بندی

ریل بست چنگالی یکی از مهم‌ترین تجهیزات صنعتی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. این ریل‌ها به دلیل استحکام و دوام بالایی که دارند، می‌توانند بارهای سنگین را تحمل کنند. همچنین، نصب و راه‌اندازی آسانی دارند و به راحتی می‌توان آنها را به یکدیگر متصل کرد. در پایان، توصیه می‌کنیم که در هنگام انتخاب ریل بست‌های چنگالی، به نکاتی مانند جنس، طول، قطر و بار مجاز آن توجه داشته باشید. همچنین، از خرید ریل‌های بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت خودداری کنید، زیرا ممکن است در کوتاه‌مدت دچار آسیب شوند.