سینی کابل

برای خرید و ثبت سفارش سینی کابل گالوانیزه گرم کلیک کنید.

سینی کابل مجموعه ای هست که در آن کابل ها به طور کاملا دقیق در جای خود قرار می گیرند. در واقع این محصول نوعی ساپورت کننده کابل ها بوده و از پیچیده شدن آن ها و ادغامی که ممکن است اخلال در کارکرد ایجاد کنند پیشگیری می کنند. نمونه های متعددی از سینی کابل در فضای صنعتی وجود داشته و هر تولید کننده ای بر اساس ملاک هایی که در نظر دارد به تولید با استاندارد مشخص اقدام نموده اند‌. در این مطلب هدف ما توضیح سینی کابل گالوانیزه گرم و اهمیت آن برای مناطق مختلف می باشد.

شناخت سینی کابل گالوانیزه گرم

همانطور که از نام این مدل از سینی کابل می توان فهمید این است که از گالوانیزه گرم به عمل آمده است. گالوانیزه گرم را می توان گالوانیزه اب دیده یا گالوانیزه ای که به شکل عمقی بر روی آن فعالیت های خاص اعمال شده به حساب آورد. این ویژگی و روش تولید باعث شده که بتوان برای منطقه هایی با آب و هوای رطوبتی بالا به طور گسترده از آن استفاده نمود؛ زیرا نحوه تولید آن به شکلی بوده که استقامت و دوام بسیاری داشته و رطوبت و نم هوا نمی تواند به عنوان یک تاثیر گر مخرب بر روی آن به حساب آید. بر روی لایه سطحی برخی از این سبنی کابل ها از فلز روی و آلیاژ آهن به کار برده می شود. ضخامت و قطر لایه های این ورق مناسب بوده و به راحتی امکان رسوخ رطوبت، سرما، گرما و دیگر موارد به آن وجود ندارد.

نحوه گالوانیزه گرم بر روی سینی کابل چگونه است؟

گالوانیزه کردن سینی کابل شامل چندین مرحله است. تمامی این مراحل خود در فضای کارخانه تولیدی انجام می شود. در گذشته و زمانی که هنوز سیستم ها و ابزارهای پیچیده به وجود نیامده بودند. کارخانه تولیدی بعد از پایان گرفتن رویه تولید باید آن را به کارخانه دیگر جهت آبکاری و گالوانیزه کردن می فرستادند. در این میان هزینه های زیادی مصرف و زمان زیادی از دست داده می شد. امروره صفر تا صد گالوانیزه کردن در همان محلی صورت می گیرد که سینی کابل ساخته شده است. تولید سینی کابل گالوانیزه سرد تا حدودی راحت تر از مدل گرم آن می باشد و فقط نیاز هست آهن های موجود باردار شده و در یک مخزن مخصوص قرار گرفته و سپس به عنوان روکش سینی کابل چسبیده شوند. هنگامی که روند گالوانیره گرم هست، باید نخست سطوح سینی کابل از هر گونه آلودگی پاک شده و این کار نیز به وسیله یک دستگاه و ابزاری مخصوص به خود انجام می گیرد. بعد از این مرحله نیاز به ایجاد برش برای محل پانج و انجام فعالیت هایی با کمک جوشکاری می باشد. ضخامت های مناسبی از گالوانیزه در روش گرم قرار می گیرند تا این ضخامت باعث بالا بردن مرغوبیت این ورق و استقامت آن در محیط های مختلف گردد. تولید کنندگان مصارف متعدد این ورق را در نظر گرفته اند و بر اساس همین تفاوت در استفاده، گونه های متعددی از ورق با ابعاد متنوع را به وجود آورده اند.

نکات اتصال و نصب گالوانیزه گرم بر روی سینی کابل چیست؟

در اولین مرحله نیاز است از ابزارهایی برای محافظت از سینی کابل جهت عدم ایجاد لرزش و تکان خوردن استفاده کرد. از دیگر عامل مهم در نصب، لحاظ کردن محیطی بوده که قرار است سینی کابل در آن به اجرا در آید. علاوه بر این، نوع کابلی که قرار هست در سینی کابل واقع شود از دیگر موارد مهم در نصب این جزء می باشد. مورد بعدی تعداد کابل هایی بوده که نیاز هست در مجموعه سینی کابل گذاشته شود. زمانی که حجم انبوهی کابل برای نصب نیاز است باید در نصب، دقت کافی را به خرج داد تا اشتباهی در نحوه چیدمان کابل ها به وجود نیاید. به علاوه، ضخامت گالوانیزه نیز به حدی باشد که بتواند وزن کامل آن ها را تحمل کند.

قیمت سینی کابل گالوانیزه گرم چگونه است؟

قیمت سینی کابل که از فرآیند گرم گذشته نسبت به سینی کابل سرد تا حدودی گران تر هست. دلیل آن نیز وجود متریال اضافی در تولید و روند بیشتر آماده سازی این ورق می باشد. البته ضخامت نیز عامل دیگری بوده که به ارزش قیمتی این سینی کابل افزوده است؛ زیرا برای ضخامت های بیشتر نیاز به گالوانیزه و فلز بیشتر بوده و این مورد خود باعث بالا رفتن هزینه های این محصول شده و قیمت آن را تا حدودی بالاتر خواهد برد. تعیین نرخ این سینی کابل به صورت متراژ یا ورقه ای انجام می گیرد. مواد و عنصر اصلی و پیش فرض سینی کابل روی نرخ عرضه آن اثر خواهد گذاشت. به طور مثال، اگر پایه کار استیل باشد قطعا نرخی که سینی کابل با آن روانه بازار می شود با نرخ سینی کابلی که از جنس آلمینیوم بوده متفاوت هست. کیفیت روکش سینی کابل نیز می تواند سیاست و تصمیم قیمت گذاری را متاثر کند.

کلام آخر

سینی کابل گالوانیزه گرم محصولی هست که سازندگان بسیاری از محصولات و خدمات گران به آن نیاز دارند. عموما برق کاران و لوله کش ها به وفور از آن برای فعالیت های خدماتی و افزایش سرعت و دقت استفاده می کنند. به همین منظور، ضرورت دارد بررسی های لازم برای پیدا کردن یک ارایه دهنده خوب و معتبر را قبل از خرید و تهیه این سینی انجام داد.

برای خرید و ثبت سفارش سینی کابل گالوانیزه گرم کلیک کنید.