لیست قیمت لوله فلکسیبل برق (1402)

لوله خرطومی فلزی روکش دار
سایز 11
125/000 ریال
لوله خرطومی فلزی روکش دار
سایز 13
135/000 ریال
لوله خرطومی فلزی روکش دار
سایز 16
163/000 ریال
لوله خرطومی فلزی روکش دار
سایز 21
210/000 ریال
لوله خرطومی فلزی روکش دار
سایز 25
310/000 ریال
لوله خرطومی فلزی روکش دار
سایز 29
350/000 ریال
لوله خرطومی فلزی روکش دار
سایز 36
560,000 ریال
لوله خرطومی فلزی روکش دار
سایز 42
640/000 ریال
لوله خرطومی فلزی روکش دار
سایز 48
800,000 ریال

لوله فلاکسیبل برق

همانطور که میدانید از سیم ها و کابل ها در پروژه های مختلف به وفور استفاده میشود و به عنوان بخش جدا نشدنی پروژه های عمرانی و ساختمانی  به شمار میروند. باید شرایطی  ایجاد گردد که از این سیم و کابل ها در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت و خوردگی محافظت شود. محصولات بسیاری هستند که میتوان از آن ها برای این منظور استفاده کرد که یکی از آن ها لوله فلکسیبل برق است.

لوله فلکسیبل برق چیست؟

لوله فلکسیبل برق یک نوع لوله انعطاف‌پذیر است که برای انتقال امواج الکتریکی یا برق به کار می‌رود. این لوله‌ها معمولاً از موادی مانند پلاستیک یا فلز ساخته می‌شوند که امکان انعطاف و تغییر شکل را به آنها می‌دهد. لوله فلکسیبل برق به عنوان یک جایگزین مناسب برای لوله‌های سخت برق مانند لوله‌های فلزی استفاده می‌شود، زیرا قابلیت انعطاف آنها اجازه حرکت و جابجایی آسانتر در محیط‌های مختلف را می‌دهد. این لوله‌ها در سیستم‌های برقی مختلف، از جمله نصبات برق خانگی یا صنعتی، استفاده می‌شوند

لوله فلاکسیبل برق

انواع لوله فلکسیبل برق

 • لوله های فلکسی روکش دار

لوله های فلکسیبل روکش دار عموما  دارای  روکش PVC  هستند و در نصب دوربین های مدار بسته کاربرد زیادی دارند. این نوع لوله های فلکسی از سیم و کابل ها در برابر عواملی مانند رطوبت به بهترین شکل محافظت میکنند. غالبا از این مدل ها زمانی استفاده میشود که کابل ها و سیم های برق قراراست زیر زمین نصب گردند.

 • لوله فلکسی بدون روکش

همانطور که از نام این نوع لوله های فلکسی مشخص است فاقد هر گونه روکشی می باشند و به همین دلیل است که از آن ها در جهت عبور سیم و کابل ها در محیط های داخلی استفاده میشود. البته لازم به ذکر است که این نوع لوله های فلکسیبل برق دارای پوشش گالوانیزه هستند و در برابر رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان میدهند.

 • لوله فلکسیبل نسوز

این نوع لوله فلکسیبل از سیلیکون تقویت ‌شده تشکیل شده که در برابر گرما مقاومت خوبی از خود نشان میدهد. از لوله های فلکسی نسوز میتوان در محیط هایی که دارای دمای بالا هستند استفاده نمود که از میان آن ها میتوان به سیم کشی های کوره ها و سیستم های تهویه اشاره کرد.

 • لوله فلکسیبل فلزی

همانطور که از نام این لوله ها مشخص است از جنس فلز ساخته شده اند اما با این حال دارای ساختار منعطفی هستند و به سادگی میتوان آن ها را به اشکال مختلف تبدیل کرد. از لوله های فلکسیبل فلزی نیز میتوان در شرایط مختلف استفاده نمود به دلیل اینکه بسیار محکم بوده و در مقابل عوامل محیطی مقاومت خوبی از خود نشان میدهند.

 • لوله فلکسیبل پلاستیکی

لوله فلکسی پلاستیکی نیز از جنس پلاستیک می باشد و از آن در جهت تولید انواع تابلو برق استفاده میکنند که به عنوان یک پل ارتباطی میان درب تابلو و سینی کابل برق از آن بهره میبرند.

 • لوله فلکسیبل برزنتی

لوله فلکسی برزنتی دارای یک لایه برزنت است و در هنگام نصب انعطاف پذیری خوبی از خود نشان میدهد.این نوع لوله فلکسیبل برق در برابر خوردگی و ضربه نیز بسیار مقاوم است و عموما از آن در جهت تخلیه هوا و تهویه در پروژه‌های مسکونی و تجاری بهره میبرند.

لوله فلاکسیبل برق

کاربرد لوله فلکسیبل برق

به صورت کلی لوله های فلکسیبل برق کاربردهای مختلفی دارند که مهم ترین آن ها استفاده در پروژه های عمرانی و ساختمان سازی است. همانطور که میدانید در بخش های داخلی یک سازه زمانی که به سیم کشی داخل دیوارها نیاز است احتمال آسیب دیدگی سیم و کابل ها تا حد زیادی افزایش پیدا میکند که یکی از دلایل این اتفاق میتواند مصالح مربوط به ساخت و ساز باشند.استفاده از لوله های فلکسی برق تا حد زیادی از بروز این اتفاق جلوگیری میکند.

در مکان هایی که نور آفتاب شدید است و یا هوا رطوبت زیادی دارد برای جلوگیری از آسیب دیدن کابل های الکتریکی میتوان ازاین لوله های کاربردی استفاده کرد. این محصولات در تمام تاسیسات الکتریکی مانند سیستم های روشنایی، تابلوهای برق، سیستم های تصویری، دوربین های مداربسته و محافظت فیبر نوری مورد استفاده قرار میگیرند.

دیگر محصولات تهران سینی کابل : سینی کابل برق

مزایای استفاده از لوله فلکسیبل برق

استفاده از لوله فلکسی دارای مزایای بسیاری است که در ادامه مهم ترین آن ها را بیان میکنیم:

 • نصب آسان
 • کاهش میزان مصرف انرژی
 • انعطاف پذیری بالا
 • بدون نیاز به نگهدارنده
 • مقاومت بالا
 • مقاومت در برابر نور خورشید
 • قادر به تحمل فشار زیاد
 • وزن سبک
 • طول عمر زیاد

کاربرد لوله فلکسیبل در دوربین مدار بسته

لوله های فلکسی ساختاری گرد و منقطع دارند و در زمان نصب،  کابل های دوربین مدار بسته را درون آن ها قرار میدهند. این لوله ها از کابل های دوربین مداربسته در مقابل صدمات فیزیکی محافظت میکنند. این حفاظت باعث میشود که دوربین های مداربسته  بتوانند به شکل پیوسته و بدون مشکل اقدام به ارسال  تصاویر کنند.

لوله های فلکسیبل دارای مقاومت زیادی هستند و در شرایط محیطی مختلف میتوان از آن ها استفاده کرد و در این زمینه محدودیتی نخواهید داشت. سبک بودن وزن این لوله ها آن ها را به یکی از بهترین گزینه ها برای سیستم های نظارتی تبدیل کرده است.

دیگر محصولات تهران سینی کابل : لوله فولادی برق

خرید لوله فلکسیبل برق

در هنگام خرید لوله فلکسیبل باید نکات مهمی را در نظر بگیرید که  این نکات شامل موارد زیر میشوند:

 • انعطاف پذیری

یکی از مسائل مهمی که در زمان خرید لوله فلکسی باید به آن توجه کنید میزان انعطاف پذیری آن است. منعطف بودن این لوله ها موجب میشود که بتوانند در هر سمتی حرکت کنند بدون اینکه دچار آسیب دیدگی شوند. از آنجا که لوله های فلکسی برق در فضاهای متفاوتی استفاده میشوند باید بتوانند شکل خود را در هر محیطی حفظ کنند.

 • مقاومت بالا

 به دلیل کاربردی که لوله های فلکسیبل دارند باید مقاومت بالایی داشته باشند. مقاومت بالای این لوله ها است که  آن ها را به انتخابی مناسب برای پروژه های عمرانی تبدیل میکند.

 • عایق بودن

عایق بودن  این لوله ها نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است به دلیل اینکه با سیم ها و کابل های برق در ارتباط هستند.

 • وزن سبک

لوله های فلکسیبل باید دارای وزن سبکی باشند تا بتوان از آن ها در حجم و طول زیاد استفاده نمود بدون اینکه در زمان کار کردن مشکلی ایجاد کنند.

قیمت لوله فلکسیبل برق

قیمت لوله فلکسیبل برق بر اساس عوامل مختلفی مانند اندازه، نوع، مواد اولیه و برند تولید کننده متفاوت است. به طور کلی، لوله های فلکسیبل برق از قیمت نسبتاً مناسبی برخوردار هستند و می توانند گزینه مناسبی برای کابل کشی های صنعتی و مسکونی باشند.

لوله های فلکسیبل برق معمولاً از موادی مانند PVC، PU، PE و فلز ساخته می شوند. لوله های PVC ارزان ترین نوع هستند، اما مقاومت حرارتی و مکانیکی کمتری نسبت به سایر انواع دارند. لوله های PU و PE مقاومت حرارتی و مکانیکی بالاتری دارند، اما گران تر هستند. لوله های فلزی نیز مقاومت حرارتی و مکانیکی بالایی دارند، اما سنگین تر و گران تر از سایر انواع هستند.

برند تولید کننده نیز بر قیمت لوله فلکسیبل برق تأثیرگذار است. برندهای معتبر معمولاً محصولات با کیفیت بالاتری تولید می کنند و قیمت بالاتری نیز دارند.