برای خرید و ثبت سفارش نردبان کابل گالوانیزه سرد کلیک کنید.

نردبان کابل گالوانیزه سرد چیست ؟

نردبان کابل گالوانیزه سرد، از ورق فولادی گالوانیزه سرد تولید می‌شود. این نوع نردبان به دلیل مقاومت در برابر زنگ‌زدگی و رطوبت، در محیط‌های صنعتی، نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، دارویی و شیمیایی استفاده می‌شود. نردبان کابل گالوانیزه سرد، با توجه به محیط‌های شرجی، گزینه‌ی مناسبی برای حفاظت از کابل‌ها در سیستم‌های کابل‌کشی می‌باشد.

این سازه‌ها از دو ستون با پله‌های متصل به آن‌ها تشکیل شده‌اند و برای پشتیبانی از کابل‌های برق، ابزار دقیق و مخابرات در مسیرهای طولانی استفاده می‌شوند. نردبان کابل گالوانیزه سرد، با دیواره‌های صاف، مقاومت بسیار زیادی در طول کابل‌کشی ایجاد می‌کند. از مزایای استفاده از نردبان کابل می‌توان به معرض دید و قابل دسترس بودن کابل‌ها اشاره کرد. همچنین، اضافه کردن درپوش به نردبان کابل می‌تواند از کابل‌ها در برابر آفتاب، پوسیدگی و باران محافظت کند.

نردبان کابل گالوانیزه سرد

قیمت نردبان کابل گالوانیزه سرد

قیمت نردبان کابل گالوانیزه سرد به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند :

 • عرض نردبان کابل
 • ضخامت ورق نردبان کابل
 • طول شاخه نردبان کابل
 • نوع پوشش گالوانیزه نردبان کابل (گرم یا سرد)
 • فاصله بین پله نردبان کابل

می توان گفت قیمت نردبان کابل گالوانیزه سرد از نردبان کابل گالوانیزه گرم کمتر است. این به دلیل هزینه کمتر ورق گالوانیزه سرد نسبت به ورق گالوانیزه گرم است. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت دقیق نردبان کابل گالوانیزه سرد، با مجموعه تهران سینی کابل در تماس باشید.

نردبان کابل گالوانیزه سرد

ویژگی‌های استفاده از نردبان کابل گالوانیزه سرد

این محصول دارای ویژگی های متنوعی است که در بخش زیر به آن اشاره شده است :

 1. عرض‌های متنوع:نردبان های کابل در عرض‌های 10 سانت تا 100 سانت با ضخامت‌های 1/25 میلی‌متر، 1/5 میلی‌متر و 2 میلی‌متر گالوانیزه سرد در طول شاخه‌های 2 و 3 متری در مجموعه تهران سینی کابل قابل تولید می‌باشند.
 2. مقاومت بالا: دیواره‌های صاف نردبان کابل مقاومت بسیار زیادی در طول کابل‌کشی ایجاد می‌کنند (حدود 100 کیلوگرم در هر متر).
 3. جریان هوای آزاد: نردبان کابل این امکان را فراهم می‌کند که کابل‌ها در هر نقطه‌ای از طول مسیر وارد یا خارج شوند و جریان هوای آزاد را برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد کابل‌ها ایجاد می‌کند.
 4. معرض دید و قابل دسترسی: کابل‌ها به راحتی قابل مشاهده و دسترسی هستند.

انواع مختلف نردبان کابل گالوانیزه سرد

نردبان کابل گالوانیزه سرد در عرض های متنوع از ، 10، 15، 20، 25، 30، 40، 50 و 60 سانتی‌متر و ضخامت های 1/25 میلی‌متر، 1/5 میلی‌متر و 2 میلی‌متر گالوانیزه سرد در طول شاخه‌های 2 و 3 متری قابل تولید هستند.

اجزای تشکیل دهنده نردبان کابل

نردبان کابل یا همان لدر های کابل از اجزای مختلف زیر تشکیل شده اند :

 1. ریل های نردبان: این المان ها قسمت های اصلی نردبان کابل هستند که برای حمل کابل ها و سیم ها ایجاد شده اند. ریل های نردبان معمولاً از ورق های فولادی گالوانیزه ساخته می شوند و دارای سوراخ هایی برای اتصال به سازه هستند.
 2. پله های نردبان: پله ها برای جلوگیری از سقوط کابل ها و سیم ها و همچنین ایجاد فضایی برای عبور کابل ها در هنگام نصب استفاده می شوند. پله های نردبان معمولاً از ورق های فولادی گالوانیزه ساخته می شوند و دارای سوراخ هایی برای اتصال به ریل های نردبان هستند.
 3. اتصالات نردبان: اتصالات برای اتصال ریل های نردبان به یکدیگر و همچنین اتصال نردبان کابل به سازه استفاده می شوند. اتصالات نردبان معمولاً از ورق های فولادی گالوانیزه ساخته می شوند و دارای سوراخ هایی برای اتصال به ریل های نردبان هستند.
 4. محافظ ها: محافظ ها برای محافظت از کابل ها و سیم ها در برابر آسیب های مکانیکی استفاده می شوند. محافظ ها معمولاً از ورق های فولادی گالوانیزه ساخته می شوند و دارای سوراخ هایی برای اتصال به ریل های نردبان هستند.
کلام آخر

نردبان کابل، یکی از تجهیزات مهم در صنعت برق است که به منظور حفاظت از کابل‌های برق در برابر عوامل محیطی مخاطره‌آمیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.نردبان کابل گالوانیزه سرد نیز، با مزایایی مانند مقاومت بالا، جریان هوای آزاد، معرض دید و قابل دسترسی بودن کابل‌ها، مناسب برای حفاظت از کابل‌ها در برابر آفتاب و پوسیدگی در محیط های شرجی و نا مطلوب است .