مقالات سینی کابل

سینی کابل اصفهان

سینی کابل

مدیریت سیم کشی در سیستم برق رسانی امروز تحولی اساسی پیدا کرده است. در واقع وجود سینی کابل یک انقلابی بزرگ در کابل کشی و سیم کشی بوده که باعث شده یک انسجام خاص بین کابل‌ ها و سیم‌ ها به وجود آید. در واقع این محصول هدایتگری منحصر به فرد برای منتقل کردن جریانات ولتاژی و مراقبت از کابل‌ ها و سیم‌ های متفاوت برق می‌ باشد. زمانی که از این محصول برای برق رسانی استفاده نمی‌شد همواره سیستم برق رسانی سازه‌ ای با اختلالات و مشکلاتی همراه بود. مشکلاتی نظیر قطعی اتصالات مداوم و اختلالات عملکردی و بسیاری از مسائلی به این ترتیب وجود داشت که تعمیرات اساسی را ایجاب می‌ کرد ولی وجود سینی کابل‌ های مختلف در عرصه صنعت و اجرای آن در پروژه‌ های مختلف ساختمانی باعث شد که بسیاری از مسائل و مشکلات موجود به پایین‌ ترین حد ممکن خود رسیده و دیگر شکایت‌ هایی مبنی بر خرابی سیستم برقی به گستردگی گذشته وجود نداشته باشد. به همین منظور شرکت‌ها و کارخانه‌های متعددی در کشور و البته کشورهای مختلف تولید این محصول را در دستور کار قرار دادند که در اصفهان نیز شهرک‌های مختلفی وجود داشته که در آن کارخانه اختصاصی تولید سینی کابل وجود دارد. بر همین اساس ما در این مقاله می‌خواهیم راجع به اهمیتی که سینی کابل اصفهان در سیستم برقی کشور به وجود آورده اشاره کنیم.

فروش سینی کابل در اصفهان

سینی کابل درگاه فلزی بوده که بر روی آن سوراخ‌ ها یا پانچ‌هایی قرار گرفته است. پانچ‌ هایی که هر کدام برای تردد یک کابل استفاده می‌شود. وجود این پانچ‌ه ا هست که باعث می‌شود کابل را بتوان به راحتی درون سیم کابل قرار داد و عملیات کابل کشی سینی کابلی را به طرز دقیقی انجام داد. این سینی نقش و عملکرد ویژه‌ای در انتقالات الکتریکی داشته و به عنوان یک هادی برجسته در سازه‌ها عمل می‌کند. در واقع سینی کابل به عنوان یک بستری ارزشمند بوده که رگ‌های ضروری و کاربردی جریانات الکتریکی بر روی آن نصب و به اجرا در می‌آیند.

درگاهی که باعث می‌شود ایمنی بالای این کابل‌ها و سیم‌ها به طور کامل رعایت شده و یک حفاظت گسترده‌ای از تمام کابل‌های موجود بر روی سینی کابل صورت گیرد. علاوه بر ایمنی یک تفکیک سازی و مجزا سازی از طریق این کابل‌ها از طریق سینی کابل ها به وجود می‌ آید و دیگر ادغام کابلی و ادغام سیمی بین مجموعه‌ های کابل‌کشی ساختمانی در سیستم‌ های برق رسانی ایجاد نخواهد شد. در واقع سینی کابل اصفهان به گونه‌ ای ساخته شده که متریال‌های با کیفیت و با اهمیت آن امکان بسترسازی مفیدی را برای سیستم برق به ارمغان آورده است. در واقع سینی کابل با توجه به کیفیت تولیدی بالای آن در بیشتر تاسیسات برقی و صنایع صنعتی استفاده می‌شود.

آشنایی با انواع سینی کابل

ساختار و چارچوب سینی کابل دارای گوناگونی می‌ باشد. به همین منظور شرایط استفاده آن در پروژه‌ها و سیستم‌ های متفاوت برقی مهیا هست. اینکه شرکت‌ های تولید کننده چگونه سینی کابل را تولید کنند بسیار موضوع مهم  قابل اهمیتی می‌ باشد. سینی کابل‌ ها به دلیل قرارگیری کابل‌ های سنگین باید دوام زیادی داشته باشند و استحکام از ویژگی‌های برجسته سینی‌ها به حساب می‌آید: زیرا یک اشکال کوچک و یک متریال ناکارآمد باعث می‌شود که در سیستم برق کشی اختلالات و اشکالات اساسی به وجود آید. اختلالاتی که ممکن است بسیار خطرناک باشد. بنابراین تولید کنندگان باید با استفاده از سیاست‌ها و استراتژی‌هایی که در نظر می‌گیرند مانع از وجود این اختلالات شوند. کاری که تولید کننده سینی کابل اصفهان در دستور کار خود قرار داده و به تولید انواع سینی کابل با استفاده از آلیاژ‌ها و فلزهای محکم مبادرت ورزیده است. به همین منظور انواع گوناگونی از سینی کابل وجود داشته و مشتریان می‌توانند آنها را خریداری کنند.

 کابل نردبانی

به صورت یک نردبان تولید شده و تقاضا برای خرید آن هم بسیار زیاد می‌ باشد. ساختار نردبانی این سینی کابل باعث شده که جریانات هوا به راحتی میان کابل‌ ها عبور کرده و از گرم شدن بیش از حد کابل‌ ها جلوگیری شود. به علاوه رطوبت نیز به دلیل ساختار این نوع سینی کابل در آن تجمع پیدا نمی‌کند. این مدل از سینی کابل اصفهان یک مدل با کیفیت می‌ باشد که برای اتصال سیم‌ ها و کابل‌ ها به شکل قائم یا عمودی مطلوب می‌باشد.

 سینی کابل ساده

سینی کابل های دارای دربند هستند. روش کار به این شکل است، بعد از این که عملیات کابل کشی و سیم کشی درون سینی کابل انجام شد درب آن کاملاً بسته و یک سینی کابل پوشیده به چشم می‌آید و باعث می‌ شود که محافظت بیشتری از کابل‌ ها شده و صدمات احتمالی برای کابل‌ ها به پایین‌ ترین حد ممکن برسد. با توجه به اینکه درب این سینی کابل همواره بسته بوده ممکن است که هوا نتواند به راحتی در آن تردد کرده و همین عدم تبادلات هوایی درون این سینی کابل ممکن است باعث ایجاد رطوبت شود.  رطوبت‌ هایی که روی هم جمع شده و خود موجب اختلالات در کابل‌ ها، سیم‌ها و خراب شدن هادی آن ها می  گردد.

 سینی کابل مشبک

 این سینی کابل‌ها علاوه بر اینکه در دیواره‌های آنها پانچ‌ها و سوراخ‌هایی وجود دارد درون کف و وسط این سینی‌ها نیز پانچه هایی با فاصله مشخص وجود داشته به دلیل وجود پانچ‌ های زیاد به آن ها سینی کابل مشبک می‌گویند. از نظر ظاهری به سینی کابل نردبانی شباهت دارند. مشبک بودن این سینی کابل باعث می‌ شود که هوا بسیار راحت در سینی کابل عبور کرده و خطر تجمعی رطوبت و یا گرم شدن بیش از حد کابلی وجود نداشته باشد.

خرید سینی کابل در اصفهان

هنگام خرید سینی کابل در استان اصفهان توجه به نکاتی می‌تواند باعث شود که یک خرید درست سینی کابلی صورت گیرد. عموماً استانداردهایی وجود دارد که باید موقع خرید به آن توجه شود. استانداردهایی که حتماً مورد توجه تولید کننده سینی کابل در استان اصفهان بوده است. ولی برای اطمینان لازم است که موقع خرید مجدد به آن ها توجه گردد تا اگر خطایی در این زمینه وجود داشته باشد نمود پیدا کند. از موارد  متداول ضخامت استاندارد هر سینی کابل هست. حتماً باید توجه کنید که ضخامت سینی کابل از ۲ میلی‌متر بیشتر نباشد.

تقریبا ۸. تا ۲ میلی‌ متر ضخامت استاندارد و مناسب سینی کابل می باشد.  مورد دیگر عرض سینی کابل بوده که عموماً بر اساس پروژه‌ها و نوع کاربری‌هایی که از سینی کابل قرار است صورت گیرد عرض ها متغیر هستند.  عرض سینی کابل اصفهان را از ۵ سانتی‌متر به صورت کمترین تا ۶۰ سانتی‌متر به صورت بیشترین می توان مشاهده کرد. نکته دیگر که موقع خرید باید به آن توجه شود طول سینی کابل هست که باید یک طول استاندارد باشد. در واقع هر شاخه سینی کابل اصفهان را با طول ۲ تا ۳ متر تولید می‌کنند.

مورد بعدی به ارتفاع سینی کابل اصفهان برمی‌گردد که ارتفاع سینی کابل اصفهان از حداقل ۴ سانتی‌متر تا حداکثر ۱۵ سانتی‌متر وجود دارد. نکته دیگر توجه به جنس سینی کابل بوده این که از جنس گالوانیزه تولید می‌ کنند یا از فولاد ضد زنگ آن را می سازند و یا سینی کابل، یک سینی کابل آلمینیومی هست. باید با توجه به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و با توجه به پروژه‌ای که قرار است کابل کشی را برای آن انجام دهید در انتخاب جنس سینی کابل دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *