مقالات سینی کابل

سینی کابل اهواز

سینی کابل

سینی کابل، ورق های برش خورده سوراخ داری هستند که برای قرار دادن سیم و کابل از آن استفاده می شود. استفاده متنوع از این محصول و کاربرد فوق العاده ای که برای نظم دهی کابل ها داشته باعث شده بازار خرید وفروش آن در شهر های گوناگون کشور از جمله شهر اهواز داغ باشد. در این مقاله به خرید سینی کابل اهواز اشاره خواهیم کرد.

سینی کابل

برق رسانی از فعالیت های حیاطی در ساختمان ها وسازه های مختلف است‌. در گذشته برای انجام این عمل ابزارهای خاصی در دسترس نبود. چه بسا کابل های برق را در امتداد دیوار ها و سطوح ساختمان ها، بدون حفاظ قرار می داند. بعضا از لوله ها و ابزار هایی از این قبیل برای پوشش قرار دادن کابل استفاده می کنند. روشی که باعث می شد کابل های برق به زودی آسیب دیده و از بین بروند. امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث افزایش کارایی و تنوع تولیدات مختلف شده است‌. با توجه به کارخانه های فعال فولاد در برخی از قسمت های کشور از آن برای مصارف مختلف استفاده شد. ساخت سینی کابل نیز از فرآورده های تولیدی و نتیجه ورق های تولید شده کمپانی های فولاد خوزستان وفولاد اصفهان است.  به این صورت که شرکت های مختلف، اقدام به تهیه کابل از این کمپانی ها کرده و به ساخت سینی کابل مشغول شدند.

 نمونه آن شرکت ها و صنایعی هست که در خوزستان وجود داشته و خرید سینی کابل خوزستان را به عنوان یک مبدا خرید در کشور تبدیل کرده است. البته محصولات شرکت های خوزستانی عموما به کشور همسایه عراق نیز ارسال می شود واین خود تاثیر زیادی بر رشد صادرات کشور در حال تحریم ایران می گذارد. لازم به ذکر است، استفاده از سینی کابل فقط در صنعت برق نبوده و تمام صنایعی که به کابل و سیم برای خدمت رسانی نیاز دارند از این محصول استفاده می کنند. از جمله شرکت های مخابراتی که فعالیت آن ها بر اساس کابل ها و فیبر نوری است.

 نمونه های متنوع سینی کابل

زمانی که درخواست خرید سینی کابل اهواز را داشتید، بهتر است به مجموعه ای که دارید و نحوه فعالیتی که انجام می دهید فکر کرده و نوع سینی کابل متناسب با آن را انتخاب کنید. به همین منظور شناخت نمونه های سینی کابل می تواند به عنوان یک راه گشا در این مسیر شما را یاری کند. چنانچه فعالیت شما به گونه ای باشد که به طور مدام با کابل های قوی، کابل هایی که ولتاژ برقی آن ها بالا بوده سر و کار دارید برای بالا بردن انتیت ساختمان می توانید سینی کابل های مقاوم را انتخاب کنید.

سینی کابل گالوانیزه

در میان سینی کابل هایی که تولید شده عموما رویکرد مشتریان به سمت سینی کابل از جنس گالوانیزه است‌. دلیل آن نیز می تواند کیفیت بالای گالوانیزه و کاربردی که برای مصارف مختلف دارد، باشد. علاوه بر این، جنس این سینی کابل به گونه ای بوده که کاربران هنگام کار با آن دچار سختی نمی شوند؛ زیرا جابه جایی آن به راحتی صورت می گیرد. این مدل از سینی کابل خود به دو نوع زیر تقسیم می شود:

سینی کابل

  • سینی هایی که از گالوانیزه گرم به وجود آمده اند : با توجه به این که برخی ازسینی کابل ها در مناطق گرم و مرطوب یا سرد و مرطوب به دلیل رطوبت زیاد هوا، دچار خوردگی و آسیب می شوند آن ها را از طریق روش گالوانیزه گرم مقاوم می کنند تا در این مناطق، آسیبی به آن ها وارد نشود.
  • سینی کابل هایی که از گالوانیزه سرد تولید شده اند : این نوع سینی کابل فرآیند گالوانیزه گرم را نداشته و نیازی به قرار دادن آن در کوره های حرارتی نیست.
  • سینی کابل ساخته شده از آلمینیوم : برای این که به تولید این سینی کابل پرداخته شود، نیاز هست که آلمینیوم درجه یک تهیه شود. میزان خلوص آلمینیوم، اهمیت ویژه ای دارد؛ زیرا بر روی کیفیت سینی کابل و دوام آن تاثیر خواهد گذاشت.
  • سینی کابل ساخته شده از فولاد : برای ساخت این مدل از سینی کابل، نیاز هست که از کارخانه های فولاد، مقدار قابل توجهی فولاد خریداری شود تا از فولاد های خریداری شده اقدام به ساخت سینی کابل کنند. سینی کابل های فولادی به دلیل داشتن فولاد از لحاظ وزنی، سنگین بوده و عموما برای کابل کشی های کف از آن استفاده می شود.

اهمیت بسته بندی سینی کابل

زمانی که در حال خرید سینی کابل اهواز هستید، باید بسته بندی آن برای شما اهمیت داشته باشد. با توجه به این که سینی کابل ها ازجنس های مقاوم و مرغوب ساخته می شوند ولی در معرض برخوردها، آسیب پذیر می شوند. از آن جایی که ممکن است در مسیر نقل و انتقال این محصول برخوردهایی صورت گیرد، بسته بندی اهمیت پیدا می کند. زمانی که سینی کابل یک بسته بندی قوی و اصولی داشته باشد، برخوردهای بین مسیر، باعث ضربه زدن به آن و ایجاد خطوط برای سینی کابل نمی شوند. به علاوه شکستگی در آن ایجاد نمی شود که باعث تیز شدن لبه ها شود. چنانچه لبه ها تیز شود، تیزی لبه های سینی کابل می تواند کابل ها را سوراخ یا روکش کابل ها را پاره کند.

کلام آخر

سینی کابل، کالای فلزی و مقاوم بوده که از آن کمک می گیرند تا بتوانند امنیت کابل ها را بالا برده و چیدمان درستی به کابل ها بدهند. می توان خرید این محصول را به هر طریقی انجام داد. به خاطر داشته باشید قیمت سینی کابل به دلیل نوسانات نرخ ارز دائما در حال تغییر است . پس جهت اطلاع دقیق از قیمت سینی کابل تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *