مقالات سینی کابل

سینی کابل رنگی

سینی کابل رنگی

انواع گوناگونی از سینی کابل رنگی در صنعت وجود دارد که می‌تواند انتخاب برخی از مشتریان باشد. سینی‌ های رنگی که از طریق الکترواستاتیک به طور کامل، دیواره آنها رنگ آمیزی شده است. روش رنگ آمیزی که در محصولات صنعتی کاربرد اساسی داشته و مرغوبیت رنگ از طریق این روش بر روی سینی کابل بسیار بالاست.

سینی کابل رنگی چیست ؟

بعد از تولید سینی کابل و انجام مراحل پایانی ساخت، نوبت به رنگ کردن آن می‌رسد. البته برخی از سینی کابل ها به صورت رنگی هستند و برخی دیگر فاقد رنگ می‌باشند. سینی کابل رنگی به وسیله رنگ الکترواستاتیک، رنگ می‌شوند. رنگی که نیازی نیست، آب یا تونر برای ترکیب کردن آن مورد استفاده قرار بگیرد. خاصیت این رنگ به این صورت است که آلودگی، گرد، خاک و غبار بر روی آن نمی‌چسبد. با منتقل کردن این رنگ بر روی بدنه سینی کابل، مقاومت و طول عمر سینی بالا می‌رود. بعد از اینکه رنگ به سینی کابل منتقل شد، سینی کابل در کوره‌ های قرار داده می‌شود تا حرارت ببیند. رنگ الکترو استاتیک در محیط حرارتی به طور کامل پخته شده تا شرایط تغییر رنگ آن به مرور زمان فراهم نشود.

خصوصیات سینی کابل رنگی

همانطور که می‌دانید عموم رویکردهای امروزی به سمت حفاظت از محیط زیست است. به همین منظور کارخانه‌های تولید کننده مواد صنعتی از جمله کارخانه هایی هستند که بیشترین آسیب را بر روی محیط زیست می رسانند. رنگ های الکترو استاتیک به دلیل اینکه نیازی به حلال ندارند بر روی محیط زیست نیز عملکرد منفی نمی گذارند. ویژگی دیگر این محصول عدم محدودیت در قطر رنگ هست. می توان قطر و ضخامت دلخواهی از رنگ بر روی بدنه سینی کابل استفاده کرد، بدون اینکه نگران ترک و ناهمواری‌ هایی بر روی سطح سینی کابل بود. مورد بعدی به ضایعات مربوط می‌ شود، برخی از محصولات صنعتی هنگام تولید پرتی‌هایی دارند، الکترواستاتیک موقع رنگ کاری پرتی بسیار پایینی دارد. دیگر ویژگی این سینی، افزایش ویژگی مکانیکی و زیباتر شدن ظاهر سینی کابل و ایجاد استحکام قابل توجه بر روی سینی کابل می‌ باشد. ویژگی آخری که می توان برای این محصول برشمرد، این است که با رنگ کردن سینی کابل، احتمال آتش سوزی‌ ها و خطرات کابل‌ ها کاهش می‌ یابد.

کاربرد سینی کابل رنگی

در جهان امروز می‌ توانیم در مراکز صنعتی، فروشگاهی، تجاری و مسکونی سینی کابل‌های مختلف را مشاهده کنیم. سینی کابل‌ هایی که یا به صورت غیر رنگی هستند و یا به صورت رنگی و برای قسمت‌ هایی از ساختمان آن ها را انتخاب می‌ کنند که بیشتر در معرض دید هستند. رنگی بودن سینی کابل تاثیر زیادی بر روی جلوه و ظاهر ساختمان خواهد گذاشت. به علاوه، کاربران و مشتریان می‌ توانند با استفاده از رنگ‌ های موجود در ساختمان یا رنگ‌های موجود در فضایی که قرار است سینی کابل در آن اجرا شود، سینی کابل رنگی مورد نظر خود را انتخاب کنند و از این طریق باعث ایجاد جلوه بهتر در سازه شوند. در واقع بیشترین کاربردهای رنگی مربوط به رنگ‌ های مشکی، رنگ‌ های سفید و رنگ‌های طوسی است. این موارد، رنگ هایی هستند که بیشترین عملکرد را دارند. کاربرد مهم سینی کابل رنگی تنها به محیط داخلی مربوط نمی‌ شود بلکه برای بیرون از ساختمان و حتی در خیابان‌ ها و دیگر معابر و حتی در فروشگاه‌ ها از این سینی کابل استفاده می‌شود.

سینی کابل رنگی

نکات قابل توجه در مصرف رنگ الکترواستاتیک

اگر به عنوان یک کاربر سینی کار در حال مطالعه این مقاله هستید، باید یک سری نکات را راجع به رنگ کاری با الکترواستاتیک بدانید.این رنگدانه را باید بر روی ورق‌های سینی کابل انتقال دهید. حتماً باید یک برسی برداشته و کل سطح پاک شود. در واقع غبارهای ریز نباید بر روی سطح فلزی وجود داشته باشند و کار رنگ آمیزی صورت بگیرد. در این صورت کیفیت رنگ پایین می‌ آید و باعث می‌شود که براقی و صیقلی رنگ کاهش چیدا کند.

 مورد بعدی این است که توجه کنید، رنگ را به صورت یکنواخت بر روی سینی کابل بزنید. با توجه به اینکه سینی کابل دارای زوایا و منحنی‌ هایی هست به علاوه دارای پانچ‌ها و سوراخ‌های نیز می‌باشد، حتماً دقت کنید که بر روی زوایا و بریدگی‌ها نیز رنگ اعنال شده باشد. از طرف دیگر رنگ، درون لایه‌ های سوراخ نیز نفوذ پیدا کرده باشد.از زمانی که رنگ آمیزی تمام شد تمیز کردن غبار زدایی آن راحت‌ تر از زمانی خواهد بود که رنگ بر روی بدنه سینی کابل وجود ندارد. می‌توان هر نوع لکه، آلودگی، چربی را به راحتی بر روی آن پاک کرد.با توجه به اینکه حتی نقطه‌ای از سینی کابل بدون رنگ نیست امکان اینکه آفت یا ویروس به فلز سینی کابل برخورد کند نیز بسیار پایین است.

کلام آخر

 فرایند تولید سینی کابل رنگی با دیگر سینی کابل‌ ها مشابهت دارد. با این تفاوت که یک روش اضافه‌ تر یعنی همان رنگ کردن استفاده شده است. رنگی که باعث می‌ شود قابلیت‌ های بیشتری به سینی کابل رنگی اضافه شده و حوزه عملکردی آن را اختصاصی تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *