دسته‌بندی نشده

سینی کابل مشهد

سینی کابل

کمپانی‌های متعددی در سراسر کشور از جمله شهر مشهد به تولید سینی کابل مشغول هستند. با توجه به اینکه سینی کابل‌ها در انتقال برق و انرژی الکتریکی بسیار نقشی حیاتی دارند، اهمیت خرید سینی کابل زیاد می‌باشد. به همین منظور بهتر است که برندی از سینی کابل خریداری شود که یک برند شناخته شده و مطرح در زمینه تولید این محصول به شمار می‌رود. در این مقاله می‌خواهیم به راجع به سینی کابل و فروش سینی کابل در مشهد به بیان مطالبی بپردازیم.

سینی کابل چیست ؟

سینی کابل یک صفحه فلزی بوده که بر روی آن روزنه‌ها یا سوراخ‌هایی قرار دارد. روزنه‌هایی که محل قرارگیری کابل‌های برق می‌باشد. در واقع سینی کابل یک محافظت کننده کابل و سیم برق محسوب می‌شود که از ادغام و برخورد سیم‌ها با یکدیگر جلوگیری می‌کند. سینی کابل را بر اساس مصارف متعدد و گسترده که در صنعت برق داشته به اشکال و ابعاد گوناگون می‌سازند. در گذشته به جای سینی کابل، برای حفاظ کابل‌ها از لوله‌ها استفاده می‌کردند. استفاده از لوله‌ها دارای معایب و کاستی‌هایی بود. به همین دلیل، درصدد برآمدند تا از یک وسیله دیگری مانند سینی کابل استفاده نمایند که ایمنی کابل‌ها را بالا ببرند.

 کاربرد و نقش سینی کابل به این صورت است که هدایتگر کابل‌ها و سیم‌های مختلف است این محصول، اخیراً توسط مجموعه‌ها و تاسیسات برقی به کار گرفته می‌شود. چنانچه در مجموعه‌ای نیاز به کابل کشی تخصصی باشد، کابل کشی که در آن به برق با ولتاژ زیاد نیاز بوده برای اینکه خطرات ناشی از ولتاژ بالای برق را به کمترین میزان ممکن رساند، می توان از سینی کابل استفاده کرد. در واقع سینی کابل یک حداقل کننده خطرات برق گرفتگی محسوب می‌شود. علاوه بر استفاده در صنعت برق، شرکت‌های مخابراتی نیز برای کابل‌های مخابراتی و نظم دادن به این کابل‌ها از سینی کابل استفاده می‌کنند.

 برندهای متفاوتی در کشور سازنده سینی کابل هستند در واقع می‌توان در شهرهای پرجمعیت شاهد کارخانه‌های سازنده این محصول بود. به طور مثال ما می‌توانیم کارخانه تولید سیم کابل را در شهرک صنعتی واقع در مشهد مشاهده کنیم، شهرکی که مدل‌های متنوع را تولید می کند. چنانچه افراد ساکن در مشهد نتوانند سینی کابل موجود را در این منطقه پیدا کنند، می‌توانند از سایت‌های دیگر برای خرید سینی کابل استفاده کنند. البته به این نکته توجه داشته باشید که فروش سینی کابل در مشهد به صورت گسترده صورت می‌گیرد.

سینی کابل

انواع سینی کابل

فروش سینی کابل در مشهد بر اساس انواع و مدل‌های این محصول می‌گیرد. به همین منظور، بهتر استف نخست با انواع سینی کابل آشنا شوید:

  • سینی کابل از جنس آلومینیوم

 برای ساخت این مدل از سینی کابل به آلومینیوم به عنوان یک ماده اصلی نیاز است. سینی کابل آلومینیومی را عموماً در مکان‌ها و فضاهایی که رطوبت زیاد بوده و درصد زنگ زدگی دیگر فلزات بالا هست استفاده می‌کنند. این سینی کابل،وزنی سبک داشته و دارای مغناطیسم نیست. به همین دلیل ذخیره کننده الکتریسیته مناسب به حساب می‌آید. پیشنهاد می‌شود برای استفاده از این سینی کابل، حتماً قبل از استفاده به بررسی میزان مقاومتی که برای محیط دارد بپردازید.

  • سینی کابل از جنس فولاد

برای تولید این سینی کابل، از فولاد استفاده می‌شود. با توجه به فولاد به کار رفته در این نوع سینی کابل، می‌توان مقاومت و استحکام قابل توجهی را برای آن در نظر گرفت. علاوه بر این، نسبت به سینی کابل آلومینیومی نرخ مناسب‌تری دارد. ولی در مقایسه با سینی کابل آلومینیومی می‌توان به وزن سنگین این سینی کار به دلیل فولاد اشاره کرد. علاوه بر این فولاد، محصولی هست که مستعد زنگ زدگی می‌باشد. چنانچه عملیات ضد زنگ بر روی آن اجرا نشود برای محیط‌های مرطوب مناسب نخواهد بود.

  • سینی کابل فولاد ضد زنگ

سینی کابل‌هایی که از جنس فولاد هستند عموماً دچار زنگ زدگی می شوند. سازندگان این محصول، درصدد برآمدند تا فولادهای ضد زنگ را برای سینی کابل انتخاب کنند. فولادهای ضد زنگ، مقاومت بیشتری نسبت به فولادهای معمولی دارند و عملیات جوشکاری بر روی آنها راحت‌تر صورت می‌گیرد.

  • سینی کابل‌ با روکش‌ گالوانیزه

برای ساخت سینی کابل، گالوانیزه به عنوان یک ماده موثر و پایه در نظر گرفته می‌شود. گالوانیزه، مقاومت بالایی در برابر تغییرات و عناصر شیمیایی موجود در محیط دارد. چنانچه سینی کابل گالوانیزه دارای ضخامت مناسبی باشد در برابر زنگ زدگی محیط، مقاومت بیشتری دارد.

  • سینی کابل‌های پی‌وی‌سی

همانطور که از نام این سینی کابل قابل درک است، می‌توان متوجه شد جنس پی وی سی را برای ساخت این محصول انتخاب می کنند. از این سینی کابل، بیشتر در مواقع حساس و برای کابل‌های باریک استفاده می‌شود. علاوه بر این سینی کابل‌های پی وی سی را می‌توان برای نصب بر روی دیوار استفاده کرد. به علاوه با استفاده از آن می توان جلوی اعمال فشار بر روی کابل‌های نوری را گرفت.

  • فروش سینی کابل در مشهد

در گذشته فروش سینی کابل در مشهد از طریق روش‌های سنتی صورت می‌گرفت. به این صورت که حجم زیادی از سینی کابل‌ها راکارخانه‌ها خریداری می‌کردند و آنها را در فروشگاه‌های مختلف برای فروش قرار داده و به صورت فیزیکی به مشتریان عرضه می‌نمودند. نوع فروش در جهان کنونی تغییر کرده و عموماً فروش‌ها در فضای اینترنت صورت می‌گیرد. فروش سینی کابل نیز از طریق سنتی فراتر رفته و به سمت فروش مدرن سوق پیدا کرده است. کسانی که می خواهند این محصول را خریداری کنند می‌توانند با یک کلیک، محصولات را مشاهده و با مشخص کردن میزان نیاز خود از این محصول در هر نقطه‌ای از جهان که باشند سینی کابل مورد نظر خود را تهیه نمایند.

کلام آخر

سینی کابل یک محصول ضروری در عرصه صنعت به شمار می‌آید. فروش این محصول به اشکال مختلف صورت می‌گیرد در این مقاله ما به فروش سینی کابل در مشهد و امکاناتی که برای فروش آن فراهم بوده پرداختیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *