مقالات سینی کابل

نردبان کابل چیست

نردبان کابل

زمانی که در یک پروژه از سیم و کابل های برق استفاده می کنند ممکن است روکش های آن ها آسیب ببینند. آسیب دیدگی این روکش ها به دلیل حرارت بسیار بالای برخی از سیم و کابل ها رخ می دهد و می تواند خطرات زیادی را ایجاد کند.

برای هدایت صحیح سیم و کابل ها و جلوگیری از وقوع چنین مشکلاتی از تجهیزات مختلفی در این زمینه کمک می گیرند. یکی از این تجهیزات نردبان کابل است که آن را با نام لدر کابل نیز می شناسند.

همانطور که از نام این سازه مشخص است از نظر ظاهری مشابه یک نردبان می باشد. پله های به کار رفته در ساختار این تجهیزات از میله های بسیار مقاومی ساخته شده اند. عموما این میله ها را با توجه به نوع لدر کابل در فواصل 25 سانتی متری از یکدیگر قرار می دهند. کابل های برق را با کمک بست های مخصوصی روی این لدرها محکم می کنند.

هدف اصلی استفاده از این تجهیزات هدایت سیم و کابل ها در مسیرهای متفاوت و به شکل افقی و عمودی می باشد. استفاده از این نردبان ها باعث می شود که این فرایند به بهترین شکل و با ایمنی کامل انجام شود.

استفاده از نردبان کابل چه مزایایی دارد؟

استفاده از این تجهیزات در جهت هدایت سیم و کابل ها مزایای بسیاری خواهد داشت که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می شوند:

 • قابلیت محافظت و پشتیبانی از سیم و کابل های مختلف را دارند.
 • با استفاده از این تجهیزات میتوان از تجمع آب، رطوبت و گرد و غبار روی سیم و کابل ها جلوگیری کرد.
 • با بهره گیری از این نردبان ها دسترسی به سیم و کابل ها به سادگی امکانپذیر است.
 • این محصولات در ابعاد مختلفی تولید می شوند و در زمان انتخاب با هیچ محدودیتی مواجه نخواهید شد.
 • نیاز به فضای زیادی ندارند و برای استفاده در محیط هایی که خیلی وسیع نیستند نیز مناسب می باشند.
 • کابل های برق را میتوان از هر نقطه ای به آن ها وارد یا خارج کرد.

بخش های مختلف نردبان کابل

لدرهای کابل متشکل از بخش های مختلفی هستند که در این قسمت از مطلب قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم:

 • ریل ها: این بخش ها را میتوان از قسمت های اصلی این تجهیزات دانست که در جهت حمل سیم و کابل ها ایجاد شده اند. این ریل ها را عموما از فولاد یا آلومینیوم تولید می کنند و در امتداد مسیر لدرها نصب می گردند.
 • قاب ها و پنل ها: برخی از این نردبان ها متشکل از قاب ها و پنل هایی هستند که این امکان را فراهم میسازند که کابل ها به آسانی از نردبان عبور کنند. این پنل ها را غالبا از فلز یا پلاستیک میسازند.
 • محافظت کننده ها: لدرهای کابل برای افزایش ایمنی در مقابل خطرات گوناگون ممکن است دارای محافظت کننده هایی باشند. از میان این محافظت کننده ها میتوان به درپوش‌ها و شیلد‌ها اشاره کرد.
 • پشتیبان ها و حامل ها: این بخش ها کمک شایانی به نصب و نگهداری سیم و کابل ها روی لدرها می کنند.
 • اتصالات و فاصله گذارها: برای اینکه سیم و کابل ها را به این تجهیزات متصل کنند از اتصالات بهره میبرند. برای ایجاد فواصل میان این سیم و کابل ها نیز از فاصله گذارها استفاده می کنند.
 • تجهیزات تثبیت کابل ها: از این تجهیزات در جهت ثابت سازی و محافظت از سیم و کابل ها استفاده می کنند. از میان این تجهیزات میتوان به مواردی مانند بندها، چسب ها و ستون های کابلی اشاره کرد.

راهنمای خرید نردبان کابل مناسب

در هنگام خرید نردبان کابل نکات بسیار مهمی هستند که توجه به آن ها ضروری است. در ابتدا و پیش از اقدام به خرید باید نیاز خود را به طور دقیق مشخص کنید. در ادامه برخی موارد که می توانند در زمان خرید این تجهیزات به شما کمک کنند را بیان میکنیم.اگر قصد خرید لدرهای کابل را برای محیط های بدون سقف دارید باید نوع آبکاری شده آن ها را انتخاب کنید. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که مانع از پوسیدگی و زنگ زدگی این تجهیزات می شود.

در هنگام خرید این نردبان ها حتما به ابعاد توجه داشته باشید. این تجهیزات در ابعاد مختلفی تولید می شوند که شما بر اساس نیازتان باید سایز مناسب آن ها را انتخاب نمایید.در هنگام خرید این محصولات توجه به فواصل میان پله ها نیز ضروری است. عموما این فاصله را حدود 25 سانتی متر در نظر می گیرند. در برخی مواقع فواصل بین این پله ها قابل ساخت طبق سفارش مشتری نیز می باشند.

در زمان خرید نردبان های کابل حتما به پوشش آن ها دقت کنید. بهترین پوشش برای این تجهیزات پوشش گالوانیزه است.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نردبان کابل یا خرید آن می توانید با مجموعه سینی کابل تهران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *